(ВИДЕО) Пелистер доминантен во градското дерби

Денес, по одлични временски услови и солидна посетеност на стадионот “Петар Милошевски” во Битола се одигра градското дерби во ВМФЛ помеѓу екипите на ФК Пелистер и ФК Новаци. Првото полувреме започна навистина офанзивно од страна на “зелено-белите” и тоа вроде со плод уште во 6 минута, кога после еден центаршут од левата страна на Љамчевски, […]

(ВИДЕО) Пелистер доминантен во градското дерби Read More »