Куп на Македонија – Пелистер на мегдан против ФК Влазерими

Денеска во „Куќа на фудбалот“ се оддржа ждреб за 1/16 финалето од Купот на Македонија.  Во оваа фаза на натпреварување, ќе се одиграат неколку интересни дуели.Нашата екипа т.е ФК Пелистер во оваа фаза ќе одигра дуел против екипата ФК Влазерими 1977 од Кичево.Овој натпревар ќе се одигра на градскиот стадион во Кичево. Во оваа фаза …

Куп на Македонија – Пелистер на мегдан против ФК Влазерими Read More »