Шампиони

Шампионите го подигнаа пехарот пред битолската публика !

Пионерската екипата на ФК Пелистер Битола, односно генерација 2006 година и помали се шампиони на Македонија во Супер лигата, а тоа го потврдија со победа над екипата на Шкупи со 3:0 во последното коло од оваа сезона.Натпреварот се одигра во Битола, на градскиот стадион “Петар Милошевски“ под Тумбекафе.  Екипата на Пелистер има одлични резултати оваа …

Шампионите го подигнаа пехарот пред битолската публика ! Read More »

Пионерите на Пелистер – ШАМПИОНИ НА МАКЕДОНИЈА !

Пионерите на ФК Пелистер се шампиони на Македонија. На вчерашното гостување во Скопје, против екипата на Македонија ЃП, нашите пионери одиграа нерешено 0-0, но и тоа беше доволно за на крајот да слават титула во првенството. Имено цела сезона пионерите предводени од тренерот Мрмачовски го држеа првото место,буквално од првиот натпревар па се до крајот …

Пионерите на Пелистер – ШАМПИОНИ НА МАКЕДОНИЈА ! Read More »