Реми за крај на сезоната !

  Екипата на Фк Пелистер денеска, на стадионот “Петар Милошевски” во Битола го одигра последниот годинашен натпревар во ВМФЛ против екипата на ФК Каменица САСА. Момците на Бабунски на последниот натпревар во овогодинешната сезона од ВМФЛ, одиграа само нерешно со екипата од Македонска Каменица.Нашите фудбалери скоро цел натпревар го имаа поседот на топката, ги имаа […]

Реми за крај на сезоната ! Read More »