Следен противник – ФК Новаци

Во викендот што следи, ќе се одигра 17.то коло од ВМФЛ, во кое нашиот Пелистер технички му гостува на вториот битолски клуб во втората лига, односно на тимот на ФК Новаци.Битолското дерби ќе се одигра на стадионот Петар Милошевски во Битола, во сабота на 24.02.2024 во 14:00 часот. Тренерот Костов ќе ги има сите играчи […]

Следен противник – ФК Новаци Read More »