Влатко Костов

Пелистерци пред нов предизвик наречен – Башкими

Овој викенд фудбалерите на Пелистер го пречекуваат тимот на Башкими од Куманово на стадионот Петар Милошевски во Битола.За време на репрезентативната пауза нашите фудбалери тренираа во полн ек и се спремаа за следниот предизвик кој им следи овој викенд, а тоа е екипата на Башкими од Куманово. Влатко Костов се чини дека конечно после еден …

Пелистерци пред нов предизвик наречен – Башкими Read More »

Ѓорѓиев Крумислав на центарот во Речица

Пелистер гостува во Речица, тимот на Влатко Костов е спремен за следниот предизвик По нерешениот резултат од 0-0 минатата недела во Битола, екипата на Пелистер цели две недели се подготвува за гостувањето во Речица против домашниот Арсими, во рамките од 9. коло на Втората лига. Ова е само третиот меѓусебен натпревар на двете екипи во …

Ѓорѓиев Крумислав на центарот во Речица Read More »

Пелистерци во карантин, спремни за дербито со Кожуф. Изјави од капитенот и искусниот повратник Танушев.

Фудбалерите на Пелистер од денеска, се преселија во Гевгелија, каде што ќе имаат карантин пред натпреварот со екипата на ФК Кожуф. Шефот на стручниот штаб Влатко Костов, ги има сите фудбалери на располагање, и дефинитивно ќе има слатки маки за почетниот состав за утрешниот натпревар. Свои видувања околу утрешниот натпревар имаа капитенот Љамчевски и повратникот …

Пелистерци во карантин, спремни за дербито со Кожуф. Изјави од капитенот и искусниот повратник Танушев. Read More »

Старт на подготовките за следната сезона

ФК Пелистер денес ги започна подготовките за престојната сезона со нов стручен штаб и неколку нови имиња од кои се очекува дека оваа година ќе биде постигната целта. Има нови млади фудбалери од кои се очекува многу во иднина и на тој начин драстично ќе биде подмладен тимот. За тоа кој ќе добие шанса во …

Старт на подготовките за следната сезона Read More »

Влатко Костов е нов тренер на ФК Пелистер !

Влатко Костов од денес официјално е новиот тренер на ФК Пелистер ФК Пелистер денес постигна договор со Влатко Костов еден од најеминентните тренери во Македонија. Човек кој го носел овој дрес на ФК Пелистер знае што значи ФК Пелистер во Македонија. Со самото негово назначување ги покажуваме своите амбиции а тое е ПМФЛ. -Митко Стојковски …

Влатко Костов е нов тренер на ФК Пелистер ! Read More »