Пелистер гостува кај Вардар во предпоследното коло од оваа сезона

Битолчани гостуваат во Скопје, кај екипата на Фк Вардар.Момците на Бабунски се спремни за следниот предизвик, последен на гостински терен оваа сезона. По победата против Локомотива Скопје со 2-1 минатата сабота во Битола, екипата на Пелистер имаше краток период да се подготви за гостувањето во Скопје против домашниот Вардар, во рамките од 29. коло на …

Пелистер гостува кај Вардар во предпоследното коло од оваа сезона Read More »