Вардар

(ВИДЕО) Битола неосвоива тврдина за Вардар.Н

Денеска се одигра 22.коло од ВМФЛ, а во Битола се сретнаа домаќинот Пелистер против екипата на Вардар од Неготино. По убаво сончево време, прекрасен тревник и пред неверојатните Чкембари, тренерот Костов денеска излезе со измешан состав, се со цел сите играчи да добијат шанса и да се докажат.Во стартната постава во преден план влета младиот […]

(ВИДЕО) Битола неосвоива тврдина за Вардар.Н Read More »

Две победи и два порази на младите надежи против Вардар

Младите на ФК Пелистер овој викенд имаа половичен успех на фудбалските терени во Битола и Скопје. Први кој на терен излегоа беа кадетите, но за жал не успеаа во намерата да го победат Вардар на гостински терен, и го изгубија натпреварот со резултат 4-0. Исто така во 13:00 часот играа и младинците на ФК Пелистер

Две победи и два порази на младите надежи против Вардар Read More »

Пелистер гостува кај Вардар во предпоследното коло од оваа сезона

Битолчани гостуваат во Скопје, кај екипата на Фк Вардар.Момците на Бабунски се спремни за следниот предизвик, последен на гостински терен оваа сезона. По победата против Локомотива Скопје со 2-1 минатата сабота во Битола, екипата на Пелистер имаше краток период да се подготви за гостувањето во Скопје против домашниот Вардар, во рамките од 29. коло на

Пелистер гостува кај Вардар во предпоследното коло од оваа сезона Read More »