(ФОТО-ГАЛЕРИЈА) ПЕЛИСТЕР 3-0 БЕЛАСИЦА

Денес беше одиграно 16.то коло од ВМФЛ.На стадионот во Битола, пелистерци ги одмерија силите со екипата на Беласица и заслужено победија со 3-0.Стрелци на погодоците беа на два пати Христовво 35 и 45+ и Спиркоски во 41 минута од натпреварот.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *