Прво коло – дерби против Беласица

Фудбалската федерација на Македонија денеска во своите простории ја одржаа ждрепката за првото коло во ВМФЛ.

Нашиот клуб ја имаше честа ова прво коло да го отвори со дерби пресметка против екипата на Беласица од Струмица.Овој натпревар ќе се одигра во Струмица.

Новата сезона во ВМФЛ почнува на 12.08.2023

Распоред на натпревари во Првото коло на ВМФЛ

Башкими- Охрид
Победа – Тетекс
Осогово – Беса
Беласица – Пелистер
Новаци – Арсими
Саса – Скопје
Детонит Плачковица – Вардар Негодино
Кожуф – Караорман

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *