Пионерите на Пелистер во 1/2 во Купот на Македонија !

Пионерите на ФК Пелистер со домашна победа од 3-0 против екипата на Македонија ЃП го заверија полуфиналето во Купот на Македонија.Стрелци на головите за Пелистер беа: Спировски Стефан во 54та минута и во 59 минута и Сиљановски Андреј во 68 минута од натпреварот .Стрелецот на двата погодоци, Спировски Стефан најави двојна титула во Битола.

Мотивирани сме, дишеме како еден, гинеме за секоја топка, среќен сум за пласманот во 1/2 финале.

Први сме на табела и во лигата, пред почетокот на сезоната си ветивме титула, сега ветуваме двојна титула во Битола!

– Изјави капитенот на пионерите Стефан Спировски.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *