Пелистер против Детонит продолжува по својата цел , а тоа е ПМФЛ !

Екипата на ФК Пелистер продолжува да ги брка првите 3 места кои водат во ПМФЛ против 5то пласираниот Детонит Плачковица на домашен терен во Битола.Натпревар кој мора да се добие , и е своевидно финале за избраниците на Бабунски.

Претходниот натпревар против истиот противник екипата на ФК Пелистер го загуби мечот со 1-0, но со големи судиски неправди каде што екипата на Пелистер беше жртва, што е многу чест случај оваа сезона.

Овај натпревар се игра на 01.04.2023 во 15Ч на стадионот Петар Милошевски во Битола.Фк Пелистер ги повикува сите љубители на фубдалот и секако навивачката група Чкембари во што поголем број да не бодрат на овај натпревар и да бидат наш 12ти играч како и секогаш што се.

Влезници за натпреварот можете да купите во предпродажба во Brothers Тобако на широк сокак и во ДИМПО Тобако во горниот пазар додека на денот на одржување на натпреварот ќе се продаваат и на билетарницата на новата трибина еден час пред натпреварот. Влезниците за натпреварот против ФК Детонит ќе се продаваат по цена од 100 ден.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *