Пелистер победи против Вардар Неготино на пријателска утакмица во Битола !

Пелистер денеска го победи Вардар Неготино со 2-0 во одличен натпревар одигран на стадионот Петар Милошевски во Битола.Шанса добија сите играчи кои имаа помала минутажа во последните натпревари,но неколку првотимци беа ослободени од овој натпревар.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *