МВР одлучи – Воска Спорт против Пелистер во нов термин !

„Ве известуваме дека по барање на Министерството за Внатрешни работи и СВР Охрид комисијата за натпревари на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) направи промена на терминот за во среда 22 март“

 

Двата тима одлично ја започнаа пролетната полусезона и останаа во трката за промоција во елитата. По 20 одиграни кола Воска е на втората позиција со 47 бода, додека Пелистер е на четвртата позиција со четири бода помалку.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *